Pruhovaní POMOCNÍCI

Barevné kartičky nabízející dynamické učení se zaměřením na český jazyk a matematiku 1. stupně ZŠ. Kvalitní stíratelný povrch umožní malým raubířům popisovat Pruháčky donekonečna (a ještě dál) … dokud jim učivo nevleze do hlavy! Používají se samostatně nebo se speciální mazací tabulkou, která dětem ještě více zjednoduší práci.

 

Gradace úloh a postupné zvyšování náročnosti až po zvládnutí předchozí látky ocení především pedagogové. Je to tajný klíč k úspěchu! Pruhovaní pomocníci dávkují nejdůležitější učivo postupně a snadno s nimi poznáte, co ještě dopilovat, abyste předešli nechtěným kolapsům ve vyšších ročnících. 

 

Elektronická verze je v dnešní době samozřejmostí, a tak i Pruhovaní pomocníci mohou zářit z domácích monitorů nebo z projekčních tabulí ve třídách. Nadupaná zadání včetně správného řešení se hodí ke každodennímu procvičování a dokonce i k nárazovkám jako jsou testíky, soutěže nebo kolektivní práce. Pedagogové si mohou dát klidně kávu! Ušetří čas a budou vždy připraveni na prezenční i online výuku.

 

PRUHOVANÍ POMOCNÍCI a BONUSY, které s nimi získáte, najdou mnohá uplatnění doma i v třídním kolektivu.

 

 Pruhovaní pomocníci logo

  

Chcete zjisti všechny výhody, bonusy a přínos pruhovaných pomocníků pro děti, rodiče a pedagogy? Pak pokračujte ve čtení nebo rovnou jukněte na produkty.

Číst dále...

 

 

VÝHODY PRUHOVANÝCH POMOCNÍKŮ … jak a proč je využít?

 

 • Potřebný (avšak mnohdy neoblíbený) dril je převlečen do hravého pruhovaného kabátu a pro děti se tak stává vizuálně přitažlivějším. Nevěříte-li, můžete to vyzkoušet na svém vlastním dítěti nebo třeba ve třídě! Rychlý TESTÍK naleznete zde.

 

 • Méně je někdy více a malý optický klam občas neuškodí … s PRUHOVANÝMI POMOCNÍKY se vám lehce stane, že dítko dobrovolně spočítá 30 příkladů během několika minut a ani o tom nebude vědět! Zjistí, že to tolik nebolelo a jste o krok blíž k úspěchu … a co víc, rozvíjí se vnitřní motivace školáka k procesu učení!

 

 • Pruháčci se zařazují do výuky postupně podle právě probíraného učiva. Jak vědomosti rostou, roste i počet pruhů k trénování, procvičování a opakování. Postupná gradace učiva dopřeje školákům dostatečný prostor pro upevnění předchozího tématu a tím přispívá ke snadnějšímu pochopení a zvládnutí nové látky. V zadání se tu a tam objevuje již probrané učivo a samo se tak připomíná, aby se na něj nezapomnělo. 

 

 • Učivo českého jazyka a matematiky na sebe navazuje, prolíná se a opakuje napříč všemi ročníky 1. stupně ZŠ. Jednotlivé pruhy jsou seřazeny tematicky, nikoli podle ročníků. PRUHOVANÍ POMOCNÍCI vám zkrátka vytrhnou trn z paty a pomohou vám dopilovat přesně to, co právě potřebujete.

 

 • Výhodou a zajímavostí zároveň je také velké cenové rozpětí. Můžete si vybrat variantu, která vám nejvíce vyhovuje. PRUHOVANÉ POMOCNÍKY lze totiž pořídit v tištěné nebo elektronické verzi jednotlivě podle konkrétního tématu nebo ve zvýhodněných sadách včetně BONUSŮ.

 

 • Umět najít vlastní chybu, opravit ji a poučit se z ní je pro malé školáky velice důležitá a přínosná činnost. Samostatná a okamžitá kontrola správnosti je tedy jednou priorit PRUHOVANÝCH POMOCNÍKŮ. Jak to funguje? Velice jednoduše … Přiložíte jeden z pruhů k přehledné mazací tabulce, stíratelnou fixou zapíšete řešení, otočíte pruh a na první pohled je jasné, zda jste postupovali správně. Případnou chybu ihned opravíte a chcete-li, můžete použít bonusového Pruháčka Chybáčka. Konkrétní příklad nebo slovní spojení, ve kterém jste chybovali si do něj zapíšete a přidáte i správné řešení. Vznikne vám tak pruh plný zapeklitých úloh šitý na míru právě vám!

 

 • Vždy připraven! To je heslo každého pedagoga a mít po ruce smysluplnou aktivitu nebo záložní plán pro prezenční i online výuku je nutností. Tento poklad v podobě elektronické verze PRUHOVANÝCH POMOCNÍKŮ můžete mít nachystaný ve svém počítači právě vy! Vybrat si můžete jedno nebo více konkrétních témat. Užitečné bonusy jsou samozřejmostí. Procvičovací cvičení, pětiminutovky, testíky nebo třeba soutěže, to vše si můžete z nabité elektronické verze PRUHOVANÝCH POMOCNÍKŮ vykouzlit a stačí vám k tomu jen pár kliknutí. Ušetříte hromadu času a budete vždy připraveni třeba i na suplování v jiných třídách!

 

 

BONUSY … jak je získat a k čemu slouží?

 

Ke každé sadě pruhovaných pomocníků získáte tyto bonusy:

 • Papírový mazlíček Pruháček … motivační prvek na doma i do školy (nejen) pro použití s pruhovanými pomocníky, o kterého je třeba pečovat podobně jako o živého domácího mazlíčka. Měl by se pravidelně krmit, a to vybarvenými zmrzlinkami. Chovatel, který se poctivě a pravidelně učí, zajistí Pruháčkovi dostatek zmrzlinek a má možnost získat zdarma celou partičku pruhovaných kamarádů. Pruháčci jsou prima parťáci a probouzí v dětech vnitřní motivaci k učení.

 

 • Skóre karta přehled o osobním růstu, který vás vybičuje k maximálním výsledkům. Hned uvidíte, jak se zlepšujete! Snižující se čas strávený učením a stále nižší počet chyb namotivuje každého a navíc uvidíte, které pruhy jste už vyplnily a které vás ještě čekají.

 

 • Pruháček Chybáček … vás zachrání před každou písemkou! Zapisují se do něj totiž konkrétní příklady a slovní spojení, ve kterých často chybujete. Vznikne vám tak super tahák šitý přímo na míru. Nezdržujete se zbytečnostmi a procvičujete právě to, co je přesně pro vás nejefektivnější!

 

 

Ke zvýhodněné sadě 1+1 pruhovaných pomocníků získáte všechny předchozí bonusy a navíc: 

 • Pruháček Testíček  proužek s políčky rozvržený přesně podle elektronické verze pruhovaných pomocníků tak, aby usnadnil i těm méně pozorným žákům zapsat řešení na správné místo. Odevzdaná práce tak bude přehlednější a kontrola správnosti mnohem snazší. K dispozici získáte barevnou i černobílou verzi v několika různých variantách.

 

 • Zápisové archy … přehledné tabulky se jmenným seznamem, které ocení především třídní kolektivy. Slouží pro kontrolu a přehled o práci jednotlivců, k motivaci, při soutěžích nebo třeba k hodnocení. Automaticky získáte univerzální zápisový arch pro jakoukoliv aktivitu či administrativu a zároveň arch předvyplněný přímo ke konkrétní sadě pruhovaných pomocníků. Není tedy třeba žádné další úpravy. Jednoduše vytisknete, vyplníte jmenný seznam a můžete zaškrtávat splněná políčka.

 

Ke zvýhodněné sadě 2+2 pruhovaných pomocníků získáte všechny předchozí bonusy a navíc: 

 • Mazací tabulka v PDF souboru … bude vždy připravená ve vašem počítači! Už se nemusíte bát, že speciálně rozvrženou mazací tabulku k pruhovaným pomocníkům, která dětem ještě více usnadní práci, někdo zničí, zapomene nebo ztratí. Stačí vytisknout, zalaminovat a můžete s ní pracovat.

 

 • Stanoviště … byla by škoda barevné rozvržení pruhovaných pomocníků a mazací tabulky nevyužít i jinak! Rozestavte deset barevných stanovišť s úkoly podle vlastní potřeby ve třídě, v tělocvičně, na zahradě nebo na hřišti a učte děti v pohybu! Nechte je běhat s mazacími tabulkami, zapisovat výsledky nebo třeba zjistit kód k pokladu. Uvidíte, že to ocení nadšením!

 

 

PŘÍNOS získaný používáním PRUHOVANÝCH POMOCNÍKŮ … jak, komu a v čem pomohou?

 • Dětem …

Pruhovaní pomocníci jsou zpracovány tak, aby dětem zpestřili výuku a naučili je se učit pravidelně a samostatně. Při správně nastavených pravidlech si děti vypěstují zdraví návyk pro domácí přípravu, který je důležitý pro rozvoj osobnosti a nepostradatelný pro další vzdělávání. 

 • Rodičům …

Všeobecně platí, že pěstováním kladného vztahu dětí k domácí přípravě se rodičům zrychlí a ulehčí práce. Pravidelností a důsledností postupně odpadají starosti a dohlížení nad školními záležitostmi jejich ratolestí. Z rodičů se stávají průvodci, kteří své děti podporují (nikoli hlídají) a jsou svým dětem nápomocni, když je potřeba.

 • Pedagogům …

Obě verze, tištěná i elektronická, jsou víceúčelové a lze je používat samostatně nebo obě zkombinovat. Nabízí se tak hned několik možností využití, z nichž každé je pro děti atraktivní, nové a zajímavé. PRUHOVANÍ POMOCNÍCI šetří pedagogům čas spojený s přípravou. Všechny BONUSY jsou zpracovány tak, aby se i bez Pruháčků daly použít na jiné aktivity spojené s výukou nebo třeba s třídní administrativou.

 

Pruhovaní pomocníci pomohou dětem

vybudovat si pevné a stabilní základy ve vzdělání

potřebné pro celý život!

  

 

 

V prodeji od září / říjen 2022

TLAČÍTKO11

 

 

 

 

 

 

Zpět do obchodu